צרו קשר
ּ

פנג שואי צבעים לבית ולעסק

עצרו לרגע והביטו סביבכם, במה מתמקדת תשומת הלב שלכם? האם ברהיטים? בחפצים? בשטיחים? או בצבעו של כל אחד מהדברים?

תורת הפנג שואי מיחסת חשיבות רבה לצבעים. המקורות העיקריים של האדם לספיגת צבע אל הגוף הפיזי שלו זה דרך – הבית, הסביבה, הטבע, הבגדים והמזון. שימוש נכון בצבעים יוצר סביבת חיים הרמונית התורמת לשגשוג, לבריאות ולהצלחה.

וינסטון צ'רצ'יל אמר: "קודם אנו מעצבים את בתינו ואחרי כן בתינו מעצבים את חיינו" והרי אחד הדרכים לעצב את הבית הוא בעזרת צבע. הצבעים בבית, צבעי הקירות, הריהוט, והטקסטיל יוצרים תדרים/ אנרגיות בבית  שמשפיעות על בני הבית.

צבע הוא החזר אור. לכל צבע יש תדר שהוא למעשה אורך גל הניתן למדידה. לכל צבע יש אורך גל שונה, ובהתאם לאורך גל זה הוא "רוטט" עלינו. צבע הוא ויברציה /תדר והוא מתמצק לחומר פיזי. הצבע משפיע על נפש האדם ועל רגשותיו והוא יוצר אצל האדם רגש ותחושה. צבע יכול לדכא, לשמח ,להרגיע, וגם להפגין אהבה ,וניתן להשתמש בו לריפוי ולהתמודדות עם אתגרי החיים. מחקרים מראים שתדרים של צבע גורמים לתגובות כימיות. אצל האדם. כגון: צבע אדום מעלה דופק ולחץ דם  ולכן הוא לא מתאים לחדרי שינה ולאנשים שסובלים מבעיות של לב. כמו כן הצבע יוצר אוירה בבית. המדע מגלה שצבע הוא הבסיס לחיים וכמו כן הסינים גורסים כי 70% מהמסרים שבני האדם קולטים מהסביבה מגיעים דרך צבעים וה-30% הנותרים נקלטים דרך צלילים וריחות  ולכן פנג שואי צבעים הוא נושא חשוב ואני כיועצת פנג שואי משתמשת בצבעים כדי ליצור את התדר הנכון בבית.

הצבע הוא האלמנט הבולט ביותר לעין לפני הצורה או המרקם. מחקרים זיהו שיש קשר ממשי בין מנת משכל של ילדים לבין חשיפה לצבע. ילדים שנחשפו לצבעוניות פיתחו יכולות שכליות גבוהות יותר מילדים שנחשפו לצבעי שחור ולבן בלבד. ולכן חשוב כל כך להשתמש בצבעים המתאימים לחדרי ילדים.

פנג שואי צבעים לבית – הצבעים נחלקים למספר קטגוריות

צבעים בסיסיים – אדום, צהוב וכחול

הצבעים המשניים – כתום (אדום וצהוב)

סגול (אדום וכחול )

ירוק (צהוב וכחול)

פנג שואי צבעים

גלגל צבעים המכיל צבעי יסוד, צבעים משניים וצבעים שלישוניים

 

 

צבעים חמים –  אדום, כתום, צהוב. שהם צבעים יאנגיים ,צבעי השמש והאש.

צבעים קרים – כחול, ירוק, סגול. שהם צבעים יניים , צבעי הים והשמים.

צבעים משלימים – נוצרים מערבוב של שני צבעי יסוד, וצבע זה יהיה הצבע

המשלים של צבע היסוד השלישי. כגון – ערבוב של אדום

וצהוב יוצר כתום, ולכן הכתום הוא צבע משלים לכחול (כי הוא צבע היסוד השלישי)

 

פנג שואי צבעים

 

גוונים בהירים – יוצרים תחושת מרחב.

גוונים כהים – יוצרים תחושת סגירות.

 

בפנג שואי צבעים לבית יש מספר כללים-

  • לכל כיוון משויך צבע. כגון: האדום משויך לדרום. הירוק משויך למזרח. הלבן, האפור והכסף משויכים למערב.
  • בנוסף יש לבדוק את פונקציית החדר, כי תפקיד החדר קובע את צבעיו. חדר שינה זקוק לצבעים נעימים, רכים ונינוחים.
  • כמו כן יש להתחשב בגיל הילד/ה כאשר בוחרים לו צבע לחדר. בחדרי תינוקות אסור להשתמש בצבעים עזים היוצרים מתח. אלא בצבעים פסטליים. בחדרי נוער לא מומלץ להשתמש בצבע ירוק, כי הירוק מיצג חוסר בשלות, בוסר.
  • וכן יש להתחשב במצב בריאותו הפיזי והנפשי של מי שגר בחדר. מי שסובלים ממצבי רוח, דכאון ודכדוך לא מתאימה להם סביבה כחולה, אלא צבע הכתום שמביא אתו שמחת חיים.

 

פנג שואי צבעים בעסקים

לצבעים בעסקים (כרטיסי ביקור, לוגו, שילוט, עיצוב המוצר, מודעות פרסום) יש השפעה חזקה על הלקוח הפוטנציאלי ועל הרגלי הקניה שלו. בעסק יש להשתמש בעקרון של השילוש הקוסמי, כלומר, להשתמש בשלושה צבעים. אין הכוונה לשלושה צבעים בסיסיים או משניים, אלא לצבעים וגווניהם.

מסעדות אוכל – הצבעים שמתאימים הם צבעים חמים, צבעי אש. כי לצבעים אלה יש השפעה פיזיולוגית הקשורה לתיאבון.

חניות לצעצועים – הצבעים המתאימים הם לבן עם ורוד. יתר הצבע מגיע מהצעצועים עצמם.

בוטיקים לנשים- הצבעים צריכים להיות בהירים עם גוונים פסטליים.

משרדי נדל"ן – הצבעים המתאימים הם צבעי אדמה חמים. (חום, חמרה, צהוב, חרדל, אוקר) משולבים בלבן ובתוספת ירוק בעציצים.

מטפיסיקה סינית  – אספקט אסטרולוגי

טכניקת 4 עמודי הגורל (four pillars of destiny ) מסייעת לקבוע אילו צבעים תורמים להתפתחות האדם. לכל אדם  על פי תאריך הלידה שלו ישנם אלמנטים חיוניים להתפתחותו, ואלמנטים מעכבי התפתחות. ואני כיועצת פנג שואי ומנתחת מפות אסטרולוגיות יודעת להחליט מהם הצבעים מתאימים/לא מתאימים לבעל המפה.

כגון- מי שזקוק לאלמנט העץ אזי אוסיף לו את גווני הירוק. ואם אלמנט האש עלול להזיק לאדם על פי מפתו עליו לוותר על שימוש מוגבר באדום.

 

פנו לרחל פררה יועצת בכירה לפנג שואי אשר תשמח לעמוד לרשותכם.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ