צרו קשר
ּ

פנג שואי ויהדות

מהו פנג שואי והאם יש קשר בינו לבין היהדות? האם מותר ליהודי לפעול לפי החכמה הזאת?

התשובה היא כן!

 הרצון להגיע להרמוניה בחיים הוא צורך בסיסי אצל כל אדם, והדבר בא לידי ביטוי בתורות ובדתות שונות.

הפנג שואי הוא טכניקה העוסקת בארגון ובאיזון המרחב הביתי והעסקי, וביצירת הרמוניה בין האדם לסביבתו – לטבע ולביתו. סביבת חיים הרמונית תורמת לשגשוג, לבריאות ולהצלחה.

במשך אלפי שנים חקרו הסינים את השפעות הטבע והסביבה על האדם, על חייו ועל גורלו. וחכמת הפנג שואי נשענת על חקר כוחות היקום – כוחות הטבע, ומתבססת על מדעי  הקוסמולוגיה, האסטרולוגיה והגאולוגיה, שהם בעצם ידע על כוחות הטבע – הבריאה.

ביהדות הקדומה ידעו חכמינו את הסודות האסטרונומיים והאסטרולוגיים (אברהם אבינו "ראה בכוכבים" והיה לאסטרולוג הראשון ), זיהו את מולד הירח, ואת המחזוריות הקיימת בטבע, וזאת מתוך הבנה שהבריאה מתנהלת תחת השפעתו של הכוח העליון, הוא הבורא.

בנוסף, המילה "טבע" והמילה "אלוקים" הן שוות ערך וזאת על פי שיטת הגימטריה.

שיטת הפנג שואי היא שיטה שעושה שימוש בידע על כוחות הטבע ועל חמשת האלמנטים שהם חמישה סוגי אנרגיה : אש, אדמה, מתכת, מים ועץ.

בין הפנג שואי לבין היהדות אין כל סתירה. מדוע?

אחד מגילויי הבורא הוא ה"טבע". הבורא מגלה את עצמו דרך הבריאה, דרך הטבע. הטבע הוא ביטוי של האלוקות. טבע הוא גילוי האלוקות בהסתר ובהיעלם. להתבונן ולהבין את הטבע זה לראות את גדולת השם.

גם אנחנו חלק מן הטבע, וגם הבתים שלנו. כשם שלאדם יש אנרגיה – נשמה, כך בכל בית ובית יש אנרגיות שהן נשמת הבית.

במקורותינו יש התייחסות רבה לבית: "אפילו קורות ביתו של האדם מעידות עליו….", "אבן קיר תזעק…" מציטוטים אלו ועוד רבים המופיעים במקורות למדנו כי אכן אבן ,יש לה חיות בדרגה מסוימת, וכי לבית הדומם כביכול יש השפעה על הדרים בו. בפנג שואי אנו קוראים להשפעה/לחיות זו בשם אנרגיה או צ'י (CHI) בסינית.

 

פנג שואי ויהדות

אני כיועצת בכירה לפנג שואי , משתמשת בידע על האנרגיות האלה – החיות הזאת, כדי לאזן את הבית וליצור הרמוניה בתוכו, וזאת בעזרת צבעים, חומרים, צורות, כיוונים, מספרים, צלילים ועוד.

 

 פנג שואי ויהדות – דוגמאות נוספות

  • בחנוכת בית נהוג על פי היהדות ללמוד משניות (משניות אותיות נשמה) באותיות ב-י-ת, ובכך מעניקים קדושה חדשה לנשמת הבית.
  • חכמנו אמרו: "משנה מקום משנה מזל", מתוך כך אנחנו מבינים שיש השפעה של המקום/הבית על האדם. כך גם גורסת חכמת הפנג שואי שאומרת שלכל בית ובית יש אנרגיות ייחודיות לו, שמשפיעות על בני הבית.
  • על פי היהדות לכיוונים צפון, דרום, מזרח, מערב יש השפעה על האדם . כפי שנאמר: "מי שרוצה להעשיר יצפין ומי שרוצה להחכים ידרים". כך גם בתורת הפנג שואי, הצפון משויך לקריירה שמביאה עושר, והדרום משויך למוניטין – מידע וחכמה.
  • למיקום האדם בבית או בחדר מסוים יכולה להיות השפעה על חייו. כך על פי היהדות וגם על פי תורת הפנג שואי. לדוגמא – אין לישון עם הרגליים לכיוון הדלת.
  • על פי היהדות וגם על פי הפנג שואי חדר שינה לא מומלץ להציב מראה בחדר שינה.

 

מדובר בחכמת גויים, וכפי שנאמר "חכמה בגויים תאמין".

מי ייתן שנזכה שיקוים בנו הפסוק "בחכמה יבנה בית ובתבונה יתכונן".

( משלי כ"ד ג' )

 

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ